23.12.2021
HERNANI


I
parragirre eta Lete:
bi min kantuan


Joxan Goikoetxea eta Euskamerata

Klara Mendizabal
Amaia Azkue
Iosune Marín
Maider Zapirain
Iñaki Beraetxe



Biteri Kultur Etxea - 19:00


03.12.2021
BILBO
Txori kantazale

Joana Otxoa de Alaiza
Alex Gurrutxaga


Bizkaia Aretoa

15.10.2021
BEASAIN

Antton Valverde
"Gaua, ausentziaren itzala"

Antton Valverde
Ivan Carmona
Francisco Herrero
Joxan Goikoetxea


Usurbe Antzokia

30.09.2021
HERNANI

Hitz andana

Karlos Linazasoro
"Esaten dugun argia"

Karlos Linazasoro
Joxan Goikoetxea


Biteri Kultur Etxea - 19:00

28.09.2021
MONTPELLIER (Fr.)

PACO IBAÑEZ
Hommage à Edgard Morin

Mario Mas - César Stroscio
Joxan Goikoetxea

26.08.2021
HONDARRIBIA


82º Quincena Musical de Donostia Sn.Sn.
Quincena andante - Musika aitzaki

Antton Valverde
"Gaua, ausentziaren itzala"

Antton Valverde
Ivan Carmona
Francisco Herrero
Joxan Goikoetxea


Itxas Etxea Auditoriuma - 19:30

12.08.2021
DEBA

38º Ciclo de Música de verano de Deba 2021


Itsas Urradurak

Seascrapes - Heridas de la mar


Joxan Goikoetxea eta Euskamerata

Klara Mendizabal
Agustín Aguirre
Juanjo Otxandorena


Santa Maria Eliza - Klaustroa - 20:00


01.08.2021
DONOSTIA - Sn.Sn.


82ª Quincena Musical Sn.Sn.
82. Donostiako Musika Hamabostaldia

Itsas Urradurak

Seascrapes - Heridas de la mar
(Estreinaldia)

Joxan Goikoetxea eta Euskamerata

Klara Mendizabal
Agustín Aguirre
Juanjo Otxandorena


Miramar Jauregia - 20:00h

30.07.2021
HERNANI

PACO IBAÑEZ
Vivencias

Mario Mas - César Stroscio
Joxan Goikoetxea


Museo Chillida leku
- 19:00

10.07.2021
DONOSTIA - Sn.Sn.

Bilintxen menda


Unai Agirre - Eñaut Agirre
Maddalen Arzallus - Amets Arzallus
Imanol Kamio - Joxan Goikoetxea


Antzoki Zaharra - Teatro Principal - 20:00

20.06.2021
DONOSTIA - Sn.Sn.

ANTTON VALVERDE
"Gaua, ausentziaren itzala"

Antton Valverde
Ivan Carmona
Francisco Herrero
Joxan Goikoetxea


Antzoki Zaharra / Teatro Principal - 19:00

04.06.2021
HERNANI


"Hernani" Musika Eskola Publikoa

'Portaletxoko' ganbara taldea
Ina Idarreta
Xabier Odriozola
Maialen Azurmendi
Elena Urruzola
Iosune Marín
Javier Sancerni
Ariadna Pérez

Biteri Kultur Etxea- 18:00

22.05.2021
GETXO

DULCE PONTES
"30 años de carrera"

Luis Guerreiro
Sergio Fernandez Pedroza
Yelsy Heredia
Joxan Goikoetxea


Muxikebarri auditoriuma - 19:00

19.05.2021
VITORIA - GASTEIZ

Poetas en Mayo

Festival de poesía internacional

Antton Valverde
"Gaua, ausentziaren itzala"

Antton Valverde
Ivan Carmona
Francisco Herrero
Joxan Goikoetxea


Vital Fundazioa Kulturunea
Dendaraba - 19:00

16.05.2021
AZKOITIA

Azkoitiako XXIX. Udaberriko Musikaldia


I
parragirre eta Lete:
bi min kantuan


Joxan Goikoetxea eta Euskamerata

Klara Mendizabal
Amaia Azkue
Iosune Marín
Maider Zapirain
Iñaki Beraetxe



Andre Mariaren Jasokundearen eliza - 18:30


02.05.2021
DONOSTIA - Sn.Sn.

Bilintxen menda


Unai Agirre - Eñaut Agirre
Maddalen Arzallus - Amets Arzallus
Imanol Kamio - Joxan Goikoetxea


Antzoki Zaharra - Teatro Principal - 19:00

22.03.2021
BILBO

Loraldia 2021

Karlos Linazasoro
"Esaten dugun argia"

Karlos Linazasoro
Joxan Goikoetxea


BIRA! Kultur Gunea - 18:30

21.03.2021
IRUÑEA - PAMPLONA

Día mundial de la poesía

Antton Valverde
"Gaua, ausentziaren itzala"

Antton Valverde
Ivan Carmona
Francisco Herrero
Joxan Goikoetxea


Civivox Iturrama - 19:00

29.01.2021
DONOSTIA - Sn.Sn.

Euskaltzaindia - Ageriko bilkura
Ekitaldi berezia - Hilberrien txostena


J.A. Letamendia - J.B. Etxarren
A. Ibisate - P. Andiazabal
J.M. Torrealday

Musika: Joxan Goikoetxea eta Klara Mendizabal

Tabakalera - 12:00


09.01.2021
BILBAO

HESIA URRATURIK
Xabier Lete in memoriam
Joxan Goikoetxeak konposatutako Oratorioa


Landarbaso Abesbatza
Kontari Abesbatza
Kaabestri Ensemble
Zuzendaria: Juanjo Ocón

Bakarlariak:
Miren Urbieta
Beñat Egiarte
Anne Barron


Euskalduna Jauregia - 18:00
[ Sarrerak ]

26.12.2020
VITORIA - GASTEIZ

HESIA URRATURIK
Xabier Lete in memoriam
Joxan Goikoetxeak konposatutako Oratorioa


Landarbaso Abesbatza
Kaabestri Ensemble
Zuzendaria: Juanjo Ocón

Bakarlariak:
Miren Urbieta
Beñat Egiarte
Anne Barron

Sarrera: Bernardo Atxaga



Teatro Principal Antzokia - 19:00
[ Sarrerak ]

17.12.2020
IRUÑEA - PAMPLONA

Xabier Lete (1944-2010)
"Hor zaude nonbait"

Antton Valverde
Joxan Goikoetxea
Klara Mendizabal
Francisco Herrero


Nafarroako Antzerki Eskola (Sala La Escuela) - 19:00

13.12.2020
GETXO

HESIA URRATURIK
Xabier Lete in memoriam
Joxan Goikoetxeak konposatutako Oratorioa


Landarbaso Abesbatza
Kontari Abesbatza
Kaabestri Ensemble
Zuzendaria: Juanjo Ocón

Bakarlariak:
Miren Urbieta
Beñat Egiarte
Anne Barron



Muxikebarri Auditorioa - 19:00
[Sarrerak]

09.12.2020
DONOSTIA - SN.SN.
"LETE; GEZUR ETA EGIA GUREA"

Xabier Lete
X. urteurrena

Victoria Eugenia - 19:00

05.12.2020
DONOSTIA - SN.SN.

HESIA URRATURIK
Xabier Lete in memoriam
Joxan Goikoetxeak konposatutako Oratorioaren estreinaldia


Landarbaso Abesbatza
Kontari Abesbatza
Kaabestri Ensemble
Zuzendaria: Juanjo Ocón

Bakarlariak:
Miren Urbieta
Beñat Egiarte
Anne Barron

Lehen partea: Eñaut Elorrieta eta Maite Larburu

Kursaal Auditorioa - 16:00
Kursaal Auditorioa - 19:15
[Sarrerak]


26.11.2020
ANDOAIN
XXXII. RAKS Rikardo Arregi Kazetaritza Sariak 2020

Antton Valverde - Joxan Goikoetxea
Klara Mendizabal - Petti



Bastero Kulturgunea - 19:00

25.10.2020
CORMÒNS - FRIULI (IT)
JAZZ AND TASTE 2020

Balen López de Munain (gitarra)
Paola Zannoni (biolontxeloa)



Polje - 13:00
Museo Civico del Territorio - 18:30

06.09.2020
ZORNOTZA - ETXANO
ELEIZETAN 2020

Balen López de Munain (gitarra)
Paola Zannoni (biolontxeloa)



Andra mari Eliza - Etxano - 12:30

05.09.2020
ZUMARRAGA


Antioko 37. Musikaldia

Iparragirre eta Lete:
bi min kantuan


Joxan Goikoetxea eta Euskamerata

Klara Mendizabal
Amaia Azkue
Balen Lopez de Munain
Paola Zannoni
Iñaki Beraetxe



Antioko ermita - 19:30

26.08.2020
URNIETA

81ª Quincena Musical de Sn.Sn.
Donostiako 81. Musika Hamabostaldia

Quincena andante
Musika aitzaki

Xabier Lete (1944-2010)
"Hor zaude nonbait"

Antton Valverde
Joxan Goikoetxea
Klara Mendizabal
Francisco Herrero



Sarobe Arte eszeniko gunea - 20:00

05.07.2020
(Cancelled)
LISDOONVARNA (IRLANDA)

ALBOKA Folk taldea

Alan Griffin - Joxan Goikoetxea
Juanjo Otxandorena - Xabi San Sebastian



The Burren Storehouse -
20:00

04.07.2020
(Cancelled)
INIS OÍRR (IRLANDA)

ALBOKA Folk taldea

Alan Griffin - Joxan Goikoetxea
Juanjo Otxandorena - Xabi San Sebastian



Áras Éanna -
21:30

03.07.2020
(Cancelled)
AN SPIDÉAL
GALWAY (IRLANDA)

ALBOKA Folk taldea

Alan Griffin - Joxan Goikoetxea
Juanjo Otxandorena - Xabi San Sebastian



Traidphicnic Festival

02.07.2020
DONOSTIA - SN.SN.
Xabier Lete Euskarazko Nazioarteko V. Poesia saria

Alex Gurrutxaga - Joxan Goikoetxea




Koldo Mitxelena - 19:00

01.07.2020
VILLABONA
Auskalo zeinek jarriak
Bertso zaharrak eta berriak

Eñaut Agirre eta Unai Agirre
Imanol Kamio - Joxan Goikoetxea



Mintzola - www.bertsoa.eus

27.06.2020
NOVARA (ITALIA)
Un paese a sei corde
Associazione Culturale la finestra sul lago

Balen López de Munain (gitarra)
Paola Zannoni (biolontxeloa)



Parco del Castello di Casalino - 17:00

20.06.2020
(Cancelled)
PARIS

ALBOKA Folk taldea

Alan Griffin - Joxan Goikoetxea
Juanjo Otxandorena - Xabi San Sebastian



Euskal Etxea
- 21:00

09.02.2020
ETXALAR

Balen López de Munain (gitarra)
Paola Zannoni (biolontxeloa)




Eliza - 18:00

08.02.2020
OIARTZUN

Balen López de Munain (gitarra)
Paola Zannoni (biolontxeloa)



HM neguko kontzertua
Soinuenea



Herri Musikaren Txokoa - 18:30

20.01.2020
BILBAO

Musika eta Literatura euskaraz

ALBOKA Folk taldea

Alan Griffin - Joxan Goikoetxea
Juanjo Otxandorena - Xabi San Sebastian
Iosune Marín


Lurra, ur, haize

Arriaga Antzokia - 19:30

08.01.2020
BILBAO


Dulce Pontes
"30 años de carrera"

David Casares
Yelsy Heredia
Joxan Goikoetxea


Teatro Arriaga - 19:30

20.12.2019
PAU


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Eñaut Agirre - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza - Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Philipe de Ezcurra - Haritz Ezeiza


Zenith - 20:30

30.11.2019
BARAKALDO

ALBOKA Folk taldea

Alan Griffin - Joxan Goikoetxea
Juanjo Otxandorena - Xabi San Sebastian
Iraide Ansorena - Iosune Marín
Iker Lope de Bergara


Lurra, ur, haize


Euskal sagardo eguna - Herriko Plaza - 21:00

29.11.2019
GETXO


EUSKADIO ORKESTRA SINFONIKOA
ORQUESTA SINFÓNICA DE EUSKADI
"Entre lo clásico y el cine"
Klasikotik zinemara

Zuz: Fernando Velázquez

"Soinujolearen semea" (Suite)
"El hijo del acordeonista"

Acordeonista invitado: Joxan Goikoetxea


Muxikebarri - Sala Ereaga - 19:00

28.11.2019
ANDOAIN

XXXI. RIKARDO ARREGI KAZETARITZA SARIAK

Iñaki Beraetxe (errezitataizlea)
Iñaki Eizmendi - Joxan Goikoetxea


Bastero Kulturgunea- 19:00

09.11.2019
DONOSTIA - SN.SN.

PACO IBAÑEZ

50 años del Olympia


Mario Mas - Gorka Benítez - Joxan Goikoetxea


Auditorium Kursaal
- 20:00

26.10.2019
MAULE - MAULÉON


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Aner Euzkitze - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza - Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza


Jai-Alai frontoia - 21:00

25.10.2019
GALDAKAO

ALBOKA Folk taldea

Alan Griffin - Joxan Goikoetxea
Juanjo Otxandorena - Xabi San Sebastian
Iraide Ansorena - Julio Andrade
Arkaitz Miner - Iosune Marín
Iker Lope de Bergara



Lurra, ur, haize


Musika Bizian jaialdia - 23:00

13.10.2019
BILBAO

PACO IBAÑEZ

50 años del Olympia



Mario Mas - Gorka Benítez - Joxan Goikoetxea

Teatro Campos
- 20:00

27.08.2019
AREATZA

ALBOKA Folk taldea

Iker Lope de Bergara - Xabi San Sebastian
Joxan Goikoetxea - Juanjo Otxandorena
Arkaitz Miner - Iosune Marín
Iraide Ansorena


Lurra, ur, haize


Bartolome deunaren eliza - 22:00

08.08.2019
ZUMAIA

ALBOKA Folk taldea

Alan Griffin - Iker Lope de Bergara
Joxan Goikoetxea - Juanjo Otxandorena
Xabi San Sebastian - Iraide Ansorena
Arkaitz Miner - Iosune Marín


Lurra, ur, haize

Mari Kalea - 20:00

13.07.2019

HERNANI

JAZZ HERNANI 2019

Jean-Marie Ecay Trio


Jean-Marie Ecay (Gitarra)
Hadrien Feraud (Baxua)
Tao Ehrlich (Bateria)


Tilos Pasealekua - 22:00

13.07.2019

HERNANI

JAZZ HERNANI 2019

La Jodedera
(Euskadi - Cuba)
Jon Txorromorro - Jomes Bap
Mandi Cienfuegos -Oscar La Habana

Tilos Pasealekua - 20:00

12.07.2019

HERNANI

JAZZ HERNANI 2019

Gingko Jazz


DJ MAKALA


Goiz Eguzki - Kardaberaz parkea - 22:00

12.07.2019

HERNANI

JAZZ HERNANI 2019

Gingko Jazz


Garbiñe Insausti (Ahotsa)
Nahia Valle (Ahotsa)
Imanol Iribarren (Pianoa)

Gonbidatuak:
Xabi San Sebastian (gitarra eta ahotsa)
Joxan Goikoetxea (akordeoia)


Goiz Eguzki - Kardaberaz parkea - 20:00

11.07.2019

HERNANI

JAZZ HERNANI 2019


EuskOrleans


Kaxkoan zehar - 20:00

05.07.2019
ALEGIA

PIER PAUL BERZAITZ
Egunsentiaren Kantak
Iosune Marín - Joxan Goikoetxea

TXINTXARRI ABESBATZA
Zuzendaria: Garbiñe Orbegozo

Elizpe zinea- 22:00

15.06.2019
HERNANI

ALBOKA Folk taldea

Iker Lope de Bergara - Joxan Goikoetxea - Iosune Marín
Xabi San Sebastian - Juanjo Otxandorena


San Joan jaietako iragarpen kontzertua
XXVI. PRELUDIOA

Gudarien plaza - 22:30

06.06.2019
AMASA

111 Akademia Sari-banaketa

Olatz Prat
Joxan Goikoetxea - Iosune Marín

Manuel Larramendi Kultur Bazkuna | 111 Akademia

Hika Txakolindegia - 19:00

01.06.2019
HERNANI



Elorrabiko zubiaren inaugurazioa

Osiñagako jaiak

Imanol Kamio - Uxue Amonarriz
Iñaki Eguren - Xabi Solano
Joxan Goikoetxea


Elorrabi - 11:00

31.05.2019
HERNANI



Portaletxoko ganbara taldea

"Hernani" Musika Eskola Publikoa



Milagrosa kapera- 18:30

25.05.2019
OTSAGI - OTSAGABIA


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Xabier eta Aner Euzkitze - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza -Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza


Orhi frontoia - 20:30

24.05.2019
AZKAINE - ASCAIN


V. AKORDEOI EGUNA


Iñaki Dieguez - Joxan Goikoetxea
Gérard Luc - Jesus Aured
Philippe de Ezcurra - Aitor Furundarena



Andredena Mariaren Eliza - 20:30

12.05.2019
HERNANI


JESUS MARI OLANO FONDOA


IZURA KULTURA ELKARTEA
Hernanin Entzuna

Joxan Goikoetxea
Petti

Hernaniko udal areto nagusia- 13:00

13.04.2019
HERNANI


KALEZ KALE KANTARI

Xabier Leteren oroiminez


Hernaniko kaleetan zehar - 12:00

12.04.2019
EIBAR


PLAZARA DANTZARA
ALBOKA Folk taldearen errepertorioarekin Dantzaldia

Patxi Montero - Joxan Goikoetxea
Arkaitz Miner - Juanjo Otxandorena

Untzaga plaza- 20:00

31.03.2019
HAZPARNE - HASPARREN

KANTALDIA


Pier Paul Berzaitz
Iosune Marin- Joxan Goikoetxea
Michel Etcheverry
Magali Zubillaga - Menditarrak


Hrb - Trinkete berria - 16:00

01.03.2019
ANGELU - ANGLET


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Xabier Euzkitze Eta Eñaut Agirre - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza -Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza


Salle Quintaou - 20:30

23.02.2019
PARIS


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Xabier eta Aner Euzkitze - Eñaut Agirre - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza -Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza


Le 13ème Art - 20:00

27.01.2019
ELGETA

Herrixa Dantzan - Dantzaldia

Joxan Goikoetxea - Patxi Montero


Espaloia Kafe Antzokia - 19:00

24/25.01.2019
GLASGOW


Celtic Connections 2019


Scotland goes Basque


Connecting cultures


Glasgow Royal Concert Hall

18.01.2019
HENDAIA - HENDAYE


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Aner Euzkitze - Eñaut Agirre - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza -Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza


Belzenia - 21:00

29.12.2018
VITORIA - GASTEIZ

ALBOKA + CAPERCAILLIE


AITZINA FOLK 2018


Mendizorroza - 19:00

23.12.2018
ATHARRATZE - SORHOLÜZE TARDETS




Pier Paul Berzaitz
Joxan Goikoetxea - Iosune Marín

Landarbaso abesbatza


Santa Luzia eliza - 17:30

15.12.2018
AMASA - VILLABONA


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Aner eta Xabier Euzkitze - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza -Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza

Olaederra Kiroldegia - 22:30


13.12.2018
HERNANI

ALBOKA Folk taldea

Alan Griffin - Joxan Goikoetxea
Juanjo Otxandorena - Xabi San Sebastian
David Escudero - Julio Andrade
Arkaitz Miner - Iosune Marín



Lurra, ur, haize


Biteri Kultur Etxea - 20:00

07.12.2018
DURANGO



53. Durangoko Azoka
Ahotsenea - Zuzenekoak

HIBAI
Agian bihar

Gotzon Ereño- Ander Garcia - Joxan Goikoetxea


Ahotsenea - Zuzenekoak - 17:40

26.11.2018
DONOSTIA - SN.SN.


Zeru Horren Infernuak
W. Shakespeareren sonetoak euskaraz


Olatz Prat - Iosune Marín
Joxan Goikoetxea

Literatura unibertsala wikitzen
Idazlezainak - Wiki Festa

Victoria Eugenia Club - 18:30

24.11.2018
OÑATI


Eusko Ikaskuntzaren mendeurrenaren ospakizunak

Agurra

Jurdana Otxoa - Maider Zapirain
Joxan Goikoetxea
Oinkari Dantza Taldea


San Miguel eliza- 12:00

16.11.2018
LUTXANA - BARAKALDO


Lutxanako Dultzaina tailer-eskolaren 30. urteurrena

Halfway to Hell
Albokarako 333 doinu


Alan Griffin
Aitor Gorostiza - Iker Lopez de Bergara
Joxan Goikoetxea - Manu Gojenola

Dultzaina tailer-eskola. Serralta zumardia - 20:00

09.11.2018
MIARRITZE - BIARRITZ


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Aner Euzkitze - Eñaut Agirre - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza -Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza

Coliseo Barrière Biarritz - 21:00h

26.10.2018
ANDOAIN


Rikardo Arregi kazetaritza sariak 2018
RAKS

30 urte - 10 mugarri


Joxan Goikoetxea
Olatz Prat - Iosune Marin

Bastero kulturgunea - 19:00

19.10.2018
AZPEITIA

Trikigiro

Eider Tolosa - Lierni Tolosa
Lurdes Alkorta - Joxan Goikoetxea

San Agustin kulturgunea- 23:00

05.10.2018
HERNANI

Albokarien XXV. Topaketa

Iñigo Lurgain
Iñaki Telleria - Julio Andrade - Joxan Goikoetxea

Biteri Kultur Etxea - 19:30

15.09.2018
HAZPARNE - HASPARREN


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Aner Euzkitze - Eñaut Agirre - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza -Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza


Mendeala gela- 21:00

15.07.2018
HERNANI


Jazz Hernani 2018

Buffalo


Tilos pasealekua- 20:00

14.07.2018
HERNANI


Jazz Hernani 2018

Roberto Yaben

The Romanticos


Tilos pasealekua- 20:00

12 & 13.07.2018
SENPERE - SAINT PÉE SUR NIVELLE


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Aner Euzkitze - Eñaut Agirre - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza -Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza


Larreko gela- 21:00

01 to 08.07.2018
LEEWARDEN (NL.)


Xabi Paya - Joxan Goikoetxea



Leeuwarden-Fryslân 2018
Europa Culturele Hoofdstad

30.06.2018
DONAPALEU - ST. PALAIS


Pier Paul Berzaitz
Laida Pilota

Xabier Euzkitze - Aner Euzkitze - Koldo Amestoy
Landarbaso abesbatza -Oinkari dantza taldea
Xateletarrak dantza konpainia - Johañe Etchebest
Iosune Marín - Magali Zubillaga
Joxan Goikoetxea - Haritz Ezeiza


Airetik aretoa- 21:00

22.06.2018
HERNANI

FERNANDO EDERRARI AGURRA



Atsegindegi- 20:00

07.06.2018
IRUÑEA - PAMPLONA

ALBOKA

Kantu eta Hitza 2018

Lurra, ur, haize


Erraldoien txokoa- 20:30

20.04.2018
HERNANI

Udaletxeko pleno areto berria
Victor Goikoetxea


Gure Hitzak
Ainhoa Larrañaga- Joxan Goikoetxea


Udaletxea- 19:00

19.04.2018
ASTEASU

Pello Errota
1919-2019 - Heriotzaren mendeurrena


RS 538 - Asteasu y Txirrita
Disko baten sekretuak

Bernardo Atxaga- Joxan Goikoetxea
Xabi Paya
Maialen Lujanbio - Anjel Mari Peñagarikano



Udaletxea- 19:00

26.01.2018
DONOSTIA - SN.SN.

Euskaltzaindia - Ageriko bilkura
Ekitaldi berezia - Hilberrien txostena


Marijane Minaberry - Piarres Xarriton
Hiazinto Fernandorena - Luis Mari Mujika

Musika: Joxan Goikoetxea eta Iosune Marin

Gipuzkoako Foru aldundia- 12:00





Home
Newsletter
Multimedia
Artistak
Kontaktoa
Proiektuak
Shop
Katalogoa
Agenda
Who?

Segi Aztarna...